سخن روز /
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ⬅️ افزایش نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی بر عملکرد شبکه تعاونی های تحت پوشش
1398/12/24
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر وظایف حاکمیتی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای افزایش نظارت سازمان یافته و قانونمند بر شبکه برای کنترل عملکرد شبکه تعاونی ها، گفت: تعداد 796 جلسه کمیته کنترل و نظارت بر امور  تعاونی ها و تشکل ها در سال 1398 در سطوح ستاد و استانها تشکیل شد.

🔸️به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد با بیان این مطلب، افزود: مطابق بند 9 از ماده 133 قانون شرکت های تعاونی ، نظارت بر اجرای این قانون و سایر قوانین و مقررات موضوعه درباره عملیات و وظایف شرکت ها و اتحادیه های تعاونی های روستایی، کشاورزی، تولید و ... بر عهده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دارد.

🔸️ وی ادامه داد: در همین راستا، کمیته نظارت بر امور تعاونی ها و تشکل ها در سطح ستاد و استان ها در چارچوب آیین نامه مربوط، نسبت به بررسی گزارش های کارشناسان حسابرسی، بازرسی و سایر گزارشات واصله در خصوص شبکه تعاونی ها و تشکل های تحت پوشش اقدام و بر اساس مواد 126،127،128،146و... قانون شرکت های تعاونی مصوب 1350 و سایر مقررات ابلاغ شده تصمیم های لازم را اتخاذ می شود.

🔸️رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تاکید بر افزایش نظارت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی در چارچوب سیاست های ابلاغی، گفت:  مجموع 796جلسه برگزار شده کمیته کنترل و نظارت بر امور  تعاونی ها و تشکل ها در سطح ستاد و استان ها با 1754 دستور جلسه، تعداد 4285 مصوبه به دنبال داشته است که پس از تائید و ابلاغ، با پیگیری های دبیرخانه کمیته که در معاونت توسعه تعاونی ها و تشکل ها مستقر است، اجرایی شده است.

🔸️دکتر شیرزاد، افزود: بررسی مقایسه ای عملکرد سال های 97 و 98 کمیته های نظارت در سطوح ستاد و استان نشان می دهد که تعداد جلسات، تعداد دستور کار و تعداد مصوبات سال 98 نسبت به سال 97 به ترتیب 28، 30 و 34 درصد رشد داشته است که این امر حاکی از افزایش گسترده نظارتی سازمان بر عملکرد شبکه تعاونی های تحت پوشش و تأکید و توجه برای اجرای دقیق قوانین و مقررات است.
تعداد مشاهده خبر5 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal