سخن روز /
معاون وزیرجهاد کشاورزی خبر داد: اصلاح ساختار ترازنامه ای و مالی صندوق تعاون روستایی ایرانیان
1398/10/11
دکتر شیرزاد در جلسه ای با هیئت مدیره صندوق ایرانیان، ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره  سابق صندوق برای هیئت مدیره جدید آرزوی موفقیت کرد. 

وی ضمن پرهیز صندوق از هرگونه واسطه گری پولی و مالی از مدیران جدید خواست فعالیت های قرض الحسنه واعطای  وام با نرخ بهره پایین را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش پات، دکتر حسین شیرزاد رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اعلام  این  واقعیت  که به ناچار باید وارد  سیاست ها و راهبردهای مالی جدید بشویم و سمت وسوی هیئت مدیره  در صندوق باید به کارایی مالی، توسعه کیفی نیروها و مکان یابی درست شعب  و ارزیابی شعبه های فعلی با جدید، جهت حفظ حقوق صاحبان سهام انجام گیرد، افزود: ضروری است تا بهره وری  وکارایی شعب مورد بررسی جامع قرار گیرد. اگر کارایی مالی و بهره وری نیروی انسانی مثبت باشد  فعالیت وهزینه کارکنان اثربخش خواهد شد. در کارآمد سازی نیروی انسانی، از نیروی انسانی سفارشی و ناکارآمد پرهیز و از نیروی متخصص و شایسته استفاده کنید.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت "بانکداری الکترونیک"، ارزهای رمزنگاری شده و محیط بلاکچین  می توان از تاسیس شعب جدید خودداری نمود، تصریح کرد:  باید روی عملیات بانکی و تراکنش ها کار شود و روی کاهش قیمت تمام شده پول کارکنید و نرخ بهره تسهیلات  را کاهش دهید.

⬅️دکتر شیرزاد ادامه داد: هزینه های اداری صندوق در ترازنامه بالاست، درآمد های جدید ایجادکنید و توان وام دهی  صندوق را بالا ببرید. در همین چارچوب  بدنبال ارباب رجوع تخصصی  باشید  .  منابع و مصارف صندوق باید در خدمت جامعه کشاورزی قرار گیرد. اعتبار سنجی مشتریان را در دستور کار قرار دهید و اگر 50 نفر مشتری با اعتبار و ریسک پایین در بخش کشاورزی داشته باشید،  هزینه های نیروی انسانی و سربار اداری در سال تامین  می گردد و با افزایش مشارکت همه شرکت های حقوقی زیر مجموعه تعاون روستایی، سرمایه صندوق  را افزایش دهید.

دکتر شیرزاد افزود: مطابق استانداردهای رایج مدیریت مالی یک واحد نظارت وکنترل (پایش مستمر) تاسیس کنید و استاندارد های دقیق بازرسی و نظارت بر شعب داشته باشید  و تجارت و بازرگانی محصولات نقدی و سود ده فعالیت کنید. سیاست سازمان کاهش تعداد شعبات و تعدیل نیروی انسانی ناکارآمد ،حرکت به سمت تشریفات افزایش سرمایه ،تجهیز منابع مالی ،هدایت سرمایه گذاری ها در خرید های توافقی می باشد .

دکتر شیرزاد در بخش دیگری از سخنانش افزود: راهبرد صندوق باید متکی بر جذب نقدینگی سرگردان در بخش کشاورزی باشد. صندوق برای تامین مالی  گسترده تر با بورس جلسه گذاشته  و در خریدهای توافقی حضور فعال  داشته باشد و همچنین دربازارهای خرد(زیره،زرشک،عناب)شرکت داشته باشید و برای تامین  مالی صندوق وارد تشریفات افزایش سرمایه شوید. همه شرکت های زیر مجموعه تعاون روستایی کشور و اتحادیه های ملی در بازسازی ساختار حاکمیت شرکتی صندوق مشارکت نمایند.

وی در پایان گفت: از ظرفیت عظیم  شبکه 5 میلیون نفری تعاونی های روستایی و کشاورزی بهره مالی مناسب ببرید و صندوق می بایست سعی کند  از نوآوری و خلاقیت در فضای الکترونیک استفاده نماید. ضروری است تا هیات مدیره صندوق گزارشات منظمی از گردش وجوه نقد،صورت های مالی و کفایت بهینه سرمایه را به بانک مرکزی ارایه نمایند و همکاری مستمر با سیستم نظارتی بانک مرکزی به عمل آید.
تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal