ساماندهی تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی نقش مهمی در توسعه کشاورزی ایفا می کند.

منوی اصلی
نقشه
سامانه ثبت شکایات مردمیسامانه خرید و فروش نهاده های کشاورزیساتراپسامانه نهاده پخش(نپ)سامانه stos
اوقات شرعی
True
آب و هوا
نظر خواهي
اخبار ستادی
1397/7/7 شنبه

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سفر به استان ایلام در خصوص بررسی نحوه پیگیری حل مشکلات واحد اعتباری خبرداد:


✅به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دکتر حسین شیرزاد رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اعلام این خبر گفت: با تشکیل کار گروه ساماندهی واحدهای اعتباری و تعیین چارچوب های مورد نظر بانک مرکزی مقرر گردیده با استمرار نظارت سازمان یافته نسبت به متوقف نمودن فعالیت‌های اعتباری مغایر با مقررات اقدام گردد.

✅وی در ادامه اظهار کرد: در همه شرکتهای متخلف که بر خلاف ماهیت و موضوع فعالیت با ایجاد و توسعه واحدهای اعتباری و انجام عملیات مالی و بانکی اقدام به اخذ سپرده از سپرده گذاران با اعطای سود غیر متعارف و پرداخت تسهیلات ویژه اقدام به عملیات اعتباری کرده اند با اختیارات حاصله از ماده ۱۴۶ قانون شرکت های تعاونی نسبت به طرح شکوائیه و عزل اعضای هیئت مدیره قبلی و جایگزین نمودن اعضای هیئت مدیره جدید اقدام می شود.

✅این مقام مسئول یادآور شد: در راستای سیاست های وزارت متبوع مبنی بر ساماندهی فعالیت این واحدها و انطباق فعالیت آنها با قوانین و مقررات بالادستی، این سازمان پیگیری و اجرای سازو کارهای کنترل، نظارت و ساماندهی آنها را در دست اقدام دارد.

✅دکتر شیرزاد در پایان گفت: استقرار ناظرمالی، انجام حسابرسی مستمر، ابلاغ کاهش و یا ادغام شعب، عدم ارائه خدمت به افراد غیر عضو و... از جمله اقدامات جاری سازمان در این واحدها طی ۴ ماهه گذشته است.

✅لازم به یادآوری است در این سفر، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ا‌یران با استاندار استان ایلام، معاون استاندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و دادستان استان جهت پیگیری و حل مشکلات واحد‌ اعتباری دیدار و گفتگو داشته است.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
سایت رهبریریاست جمهوریپایگاه اطلاع رسانی دولتوزارت جهادکشاورزی
اتحادیه ها
بيشتر
خانه | بازگشت |
nGuest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما